مشاوره قبل طلاق

سوالات مشاوره قبل از طلاق چیست ؟ مشاوره قبل از طلاق توافقی چقدر طول می کشد ؟ آیا مشاوره قبل از طلاق توافقی است ؟ چه راه هایی برای جلوگیری از طلاق وجود دارد ؟

اغلب افرادی که می خواهند طلاق توافقی بگیرند قبل از طلاق بیشتر مسیرهایی را که باید طی کنند امتحان کرده اند و با هم بر سر موضوعات اساسی توافق دارند.

مشاوره قبل طلاق توافقی

تا پیش از سال ۹۴ برای طلاق توافقی رفتن به دادگاه ها و دریافت گواهی عدم سازش برای طلاق توافقی کفایت می کرد اما پس از سال ۹۴ قانون مشاوره اجباری برای انجام طلاق توافقی در نظر گرفت که علت آن بر می گردد به طولانی کردن مسیر طلاق توافقی . هر چه مسیر طلاق توافقی کوتاه تر است ممکن است طلاق هایی بر اساس عصبانیت زود گذر و لجبازی به انجام برسد و زوجین بعد از آن دچار پشیمانی شوند.

مراکز مشاوره اجباری قبل طلاق در دادگاه ها

البته از نظر قانون قرار بوده این مشاوره ها نتایجی در زمینه ی علت یابی مشکلات دربرداشته باشندو همچنین مشخص کنند تا چه میزان زوجین می توانند به زندگی مشترک خود ادامه دهند یا خیر اما در حال حاضر بیشتر به مشاوره ای صوری و کوتاه برای گذراندن مراحل شده است . به این دلیل که بیشتر زوج هایی که تصمیم قطعی خود را گرفته اند برای طولانی نشدن مراحل طلاق اغلب با مشاورها صحبت نمی کنند و دلایل و مشکلات خود را توضیح نمی دهند بلکه در جلسه مشاوره فقط عنوان می کنند که مصر هستند که طلاق بگیرند و به این صورت جلسات مشاوره در این شرایط بیش از ده یا پانزده دقیقه طول نمی کشد.

اما در شرایطی که خود زوجین نیاز به مشاوره دارند از خدمات این مراکز مشاوره بهره مند می شوند و حتی در مواردی با خواست خودشان می توانند به مراکز مشاوره بیرون از دادگاه نیز معرفی می شوند که خدمات مشاوره تخصصی دریافت کنند.

سوالات مشاوره قبل از طلاق

–  سوالات مشاوره قبل از طلاق چه جوریه ؟ تست می دن که انجام بدیم یانه ؟

–  من و شوهرم تصمیم گرفتیم طلاق بگیریم اما راستش من ته دلم راضی نیستم مجبور شدم حالا می گه وکیل گفته رفتین مشاوره چیزی نگین تا کار زودتر انجام شه اما من که ته دلم راضی نیست بهتر نیست حرفمو بزنم ؟

–  اگر قبلا مشاوره رفته باشیم گواهی ببریم از طرف مشاوره قبول نمی کنن ؟حتما باید مشاوره خودشونو بری؟

هزینه های مشاوره قبل از طلاق توافقی

–  هزینه مشاوره قبل از طلاق توافقی با خودمونه ؟ اگه اینطوره چقدره و باید همون موقع بدیم ؟

–  یعنی مشاوره اجباری نتیجه می ده ؟ وقتی من اصلا به مشاورهای اونا اعتقاد ندارم چه فایده داره اصلا باهاشون صحبت کنم ؟

–  مشاوره ای که قبل از طلاق توافقی انجام می دن چقدر طول می کشه ؟ ممکنه یکهو بگن مثلا ده جلسه باید برین مشاوره ؟ اونوقت زمان بندی جلساتشون چه جوریه یعنی برای هر جلسه چقدر باید صبر کنیم ؟

مرکز مشاوره طلاق

–  یه مرکز مشاوره خوب می خواستم برای مشاوره طلاق . با شوهرم خیلی اختلاف داریم اما نمی دونم دقیقا مشکلش چیه ؟ به نظرتون تلفنی هم می تونم مشاوره بگیرم یا فقط حضوری باید باشه ؟ بعد اون وقت خود شوهرم اگه نیاد من تنها برم می تونن از رفتارش بگن مشکل چیه ؟

–  مچ شوهرمو سر اعتیادش گرفتم می خوام جدا شم اما دلم می خواد قبلش ببرمش مشاوره . شاید به تأثیری داشت می شه لطفا راهنمایی کنید ؟

–  من و زنم مشکل داریم و می خوایم جدا شیم اما لج کرده رفته مهریه شو گذاشته اجرا من مال و اموالی ندارم هر چی هم دارم دست خودشه . می خوام مشاوره بگیرم که بیاد سر طلاق توافقی لطفا کمک کنید.

راههاي جلوگيري از طلاق

–  شوهر من رفتارش مشکوکه همش احساس می کنم داره به من خیانت می کنه . همش گوشی به دسته گوشیش رو هم به من نمی ده . نمی دونم موضوع چقدر می تونه مهم باشه اما نمی خوان طلاق بگیرم لطفا بگین چی کار کنم ؟

–  – من چون خانواده ام مشکل دارن و نمی خوام طلاق بگیرم همسرم خیلی اذیتم می کنه . من تحمل این شرایط رو ندارم و  می خوام با هم خوب باشیم اما نمی دونم چه طوری این کار رو بکنم لطفا کمک کنین.

–  من و همسرم شش ماهه عقد کردیم اما توی این مدت حس می کنم اونقدرها که لازمه با من نیست به سفر رفتن و با هم بودن ما خیلی علاقه نداره و راستش در مورد ازدواج به شک افتادم ام چون نمی خوام زود قضاوت کنم از کجا بفهمم توی دلش واقعا چیه ؟

مشاوره قبل از طلاق اجباری شد

–  این درسته که مشاوره های قبل از طلاق همه شون الکیه ؟ فقط چهل تومن می گیرن ؟ دوست من رفته بود ونک می گفت اینجوریه ؟ من پرونده ام مفتح هست می خوام ببینم اونجا چه جوریه ؟

–  مشاوره اجباری تا به حال نتیجه داشته ؟ والا دوست من که رفت پنج دقیقه و برگشت . هیچ چی به هیچ چی . فکر کنم فقط برای پولشه . اگه بگیم که نمی خوایم چی کار می کنن ؟

–  مشاورها گواهی عدم سازش رو صادر می کنن یا هنوز دادگاه باید گواهی رو بده ؟ اگر بنویسن احتیاج به مشاوره بیرون هست و نریم چی می شه ؟

راههای گرفتن مهریه

–  من مهریه اجرا گذاشتم حالا می گن اموال اعلام کن . شوهرم یه خونه داره که به نام برادرشه از خیلی سال پیش . چون بدهکاری داشت اونو چه طوری می تونم ثابت کنم ؟

–  اگه خودم مهریه مو اجرا بذارم مبلغ اقساط رو کم می ذارن اما من پول پیشش رو نیاز دارم . می تونم اعتراض بزنم و قبول نکنم اگه کم باشه ؟

–  من مهریه اجرا گذاشتم واسه طلاق . شوهرهمم لج کرده می گه مهریه رو  قسطی می دم اما طلاق نمی دم حالا موندم چی کار کنم ؟ از چه راهی می تونم برای طلاق اقدام کنم ؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره قبل از طلاق
آیا این مطلب مفید بود ؟ امتیاز داده و ما را مطلع کنید